Pytania (miejmy nadzieję) przyszłego słuchacza/ucznia

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
Dorota_S
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź (czw) 2008, 02:00:00

:)

Post autor: Dorota_S » 09 paź (czw) 2008, 22:25:45

Przeczytałam mniej-więcej powyższe posty, nurtuje mnie jednak pytanie - czy jeśli nie brałam udziału w rekrutacji mogę dołączyć jeszcze do, którejś z grup, która zaczęła naukę ostatnio?
Nie chciałabym czekać do marca... :)

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 10 paź (pt) 2008, 07:38:54

zależy jaka specjalizacja i jaki tryb nauki
grupy dzienne i zaoczne miały już rozpoczęcie roku szkolnego
a dodatkowo w grupach zaocznych :
specjalizacje SR i TV były już pierwsze zajęcia (04/05.X)
specjalizacje SG i FOTO zaczynają jutro zajęcia (11/12.X)
więc trzeba się spieszć

co do grup dziennych zajęcia obowiązkowe i dodatkowe stratują od tego poniedziałku (13 X) :)
decyzja zależy od Ciebie i pamiętaj to już ostatni dzwonek :P

aG
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 22 wrz (pn) 2008, 02:00:00

:))))

Post autor: aG » 10 sty (sob) 2009, 09:17:32

Witam ponownie :P
Jak pisalam we wrzesniu, jestem zdecydowana na ta szkole i mam takie pytanie, jaka jest szansa, ze beda jeszcze wolne miejsca pod koniec stycznia/na poczatku lutego na kierunek grafika/fotografia (jeszcze nie jestem zdecydowana-chcialam sie na dniu otwarty rozeznac mniej wiecej w tych obu kierunkach)...
Pozdrawiam,
aG

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Re: :))))

Post autor: zielonyszerszen » 10 sty (sob) 2009, 09:46:29

aG pisze:Witam ponownie :P
Jak pisalam we wrzesniu, jestem zdecydowana na ta szkole i mam takie pytanie, jaka jest szansa, ze beda jeszcze wolne miejsca pod koniec stycznia/na poczatku lutego na kierunek grafika/fotografia (jeszcze nie jestem zdecydowana-chcialam sie na dniu otwarty rozeznac mniej wiecej w tych obu kierunkach)...
Pozdrawiam,
aG
na dzień dzisiejszy możesz spokojnie czekać na dzień otwarty :)
wtedy podejmiesz decyzję czy WSR jest szkołą która CIę nadal interesuje i pomoże Ci w dalszym życiu :P

Libi82
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty (ndz) 2009, 01:00:00

Post autor: Libi82 » 11 sty (ndz) 2009, 20:25:06

Witam!
Czy komus pracujacemu w zawodzie (montaz + operatorka) oplaca zapisac sie do szkoly? Czy na cwiczeniach przekazywana jest tez zaawansowana wiedza np. z zakresu After Effects czy sa to tylko podstawy? Mysle o zapisaniu sie na realizacje tv, jednak boje sie, ze same podstawy beda:)?

Piocho
Nowy(a)
Posty: 28
Rejestracja: 27 paź (sob) 2007, 02:00:00

Post autor: Piocho » 12 sty (pn) 2009, 10:28:11

Przedmioty informatyczne to same podstawy, chyba że jest przedmiot np. After Effects Zaawansowany.

aG
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 22 wrz (pn) 2008, 02:00:00

GODZINY....

Post autor: aG » 16 sty (pt) 2009, 17:20:26

Chciałam zapuytam, jak wyglada sprawa godzin w jakich sa zajecia trybu dziennego? Konkretnie chodzi o to, w jakich i ile mniej wiecej godzin dziennie trwaja zajecia. Chciałabym isc do pracy normalnie w tyg.. i zastanawiam sie czy bedzie dalo rade to pogodzic z zajeciami [tryb zaoczny odpada] jaka jest szansa ze uda sie pogodzic szkole z praca??
wiem ze ukladam tez sama plan zajec, ale moglby ktos mniej wiecej przyblizyc od i do ktorej zwykle zajecia sa?

magic85
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 82
Rejestracja: 12 sty (pn) 2009, 01:00:00

Post autor: magic85 » 16 sty (pt) 2009, 20:44:45

Czy jest ograniczona ilość miejsc?
Wybieram sie we Wrzesniu na grafike

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Re: GODZINY....

Post autor: pesca » 16 sty (pt) 2009, 22:20:59

aG pisze:Chciałam zapuytam, jak wyglada sprawa godzin w jakich sa zajecia trybu dziennego? Konkretnie chodzi o to, w jakich i ile mniej wiecej godzin dziennie trwaja zajecia. Chciałabym isc do pracy normalnie w tyg.. i zastanawiam sie czy bedzie dalo rade to pogodzic z zajeciami [tryb zaoczny odpada] jaka jest szansa ze uda sie pogodzic szkole z praca??
wiem ze ukladam tez sama plan zajec, ale moglby ktos mniej wiecej przyblizyc od i do ktorej zwykle zajecia sa?
W trybie dziennym zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku. W każdym semestrze (poza przedmiotami obowiązkowymi) musisz wybrać z planu przynajmniej dwa przedmioty informatyczne, dwa przedmioty 'dodatkowe' [wszystko co nie jest informatyką ;) oraz język angielski + inny lektorat językowy lub dodatkowe konsultacje z języka angielskiego (uwaga! konsultacje odbywają się jedynie w piątki).

W zależności od wybranej specjalizacji zajęcia obligatoryjne masz we wtorki, środy lub czwartki (zawsze 3 x 1,5 godziny) w poniedziałki zawsze są zajęcia obligatoryjne dla wszystkich specjalizacji (zawsze 3 x 1,5 h).

Gdybyśmy opierali się na planie z aktualnego semestru (uwaga - za chwilę ulegnie zmianie!) oraz zakładając, że np. wybrałabyś specjalizację fotografia reklamowa, to Twój tygodniowy plan zajęć mógłby wyglądać następująco:

Poniedziałek - 10:15 - 15:15 - zajęcia obligatoryjne 'ogólne'
Wtorek - 08:30 - 13:30 - zajęcia specjalizacyjne

potem np wybrałabyś sobie z planu:

wtorek - 13:45 - 15:15 - Portfolio fotograficzne [dodatkowy I]
15:30 - 17:00 - Rynek fotografii w Polsce [dodatkowy II]

środa: 08:30 Corel Draw [informatyka I]
10:30 Photoshop [informatyka II]
12:00 Angielski 5 [język angielski]
13:45 Hiszpański 0 [dodatkowy lektorat językowy]

czyli czwartek i piątek miałabyś zupełnie wolny.

w przypadku innych specjalizacji plan układałabyś analogicznie.
Dokładny plan na aktualny semestr (grupy dzienne) (który za chwilę ulegnie zmianie) znajdziesz tutaj:

http://www.szkolareklamy.pl/ftopict-6533.html

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 16 sty (pt) 2009, 22:23:28

magic85 pisze:Czy jest ograniczona ilość miejsc?
Wybieram sie we Wrzesniu na grafike
Rekrutację prowadzimy do wyczerpania miejsc (co oznacza, że ich liczba jest ograniczona ;) ] Nabór do grup wrześniowych rozpoczniemy naprawdopodobniej na początku czerwca. Generalnie obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepsiejszy ;P

Pozdrawiam ;)

aG
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 22 wrz (pn) 2008, 02:00:00

Re: GODZINY....

Post autor: aG » 17 sty (sob) 2009, 02:05:56

W trybie dziennym zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku. W każdym semestrze (poza przedmiotami obowiązkowymi) musisz wybrać z planu przynajmniej dwa przedmioty informatyczne, dwa przedmioty 'dodatkowe' [wszystko co nie jest informatyką ;) oraz język angielski + inny lektorat językowy lub dodatkowe konsultacje z języka angielskiego (uwaga! konsultacje odbywają się jedynie w piątki).

W zależności od wybranej specjalizacji zajęcia obligatoryjne masz we wtorki, środy lub czwartki (zawsze 3 x 1,5 godziny) w poniedziałki zawsze są zajęcia obligatoryjne dla wszystkich specjalizacji (zawsze 3 x 1,5 h).

Gdybyśmy opierali się na planie z aktualnego semestru (uwaga - za chwilę ulegnie zmianie!) oraz zakładając, że np. wybrałabyś specjalizację fotografia reklamowa, to Twój tygodniowy plan zajęć mógłby wyglądać następująco:

Poniedziałek - 10:15 - 15:15 - zajęcia obligatoryjne 'ogólne'
Wtorek - 08:30 - 13:30 - zajęcia specjalizacyjne

potem np wybrałabyś sobie z planu:

wtorek - 13:45 - 15:15 - Portfolio fotograficzne [dodatkowy I]
15:30 - 17:00 - Rynek fotografii w Polsce [dodatkowy II]

środa: 08:30 Corel Draw [informatyka I]
10:30 Photoshop [informatyka II]
12:00 Angielski 5 [język angielski]
13:45 Hiszpański 0 [dodatkowy lektorat językowy]

czyli czwartek i piątek miałabyś zupełnie wolny.

w przypadku innych specjalizacji plan układałabyś analogicznie.
Dokładny plan na aktualny semestr (grupy dzienne) (który za chwilę ulegnie zmianie) znajdziesz tutaj:

http://www.szkolareklamy.pl/ftopict-6533.html

aha, rozumiem. Dziękuje za wyczerpujaca odpowiedz :)
Pozdrawiam

halszka
Nowy(a)
Posty: 37
Rejestracja: 18 cze (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: halszka » 18 cze (czw) 2009, 11:56:47

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj ;)

Mam parę pytań, które czym prędzej zadaję:

1. Chciałabym studiować u was fotografię dziennie od września, waham sie jednak jeszcze nad realizacją tv. Czy jest możliwość zmiany specjalizacji np po miesiącu gdyby przedmioty z realizacji bardziej mi podeszły? Czy są tego jakieś konsekwencje?

2. Czy studiując fotografię jest możliwość uczęszczania na któryś z przedmiotów obowiązkowych dla realizacji?

3. Właściwie najważniejsze :!: : jestem prosto po maturze i chciałabym połączyć studia dzienne na WSR ze studiami dziennymi na UW (geologia/gospodarka przestrzenna) i zastanawiam się czy dam radę. Czy moglibyście udzielić mi obszernych odpowiedzi na to pytanie, przedstawić swoje doświadczenia albowiem frapuje mnie myśl, że pakuję się w niezłą kabałę i w ogóle biorę na siebie za dużo. Może lepiej by było rozkręcić się na UW i WSR zacząć za rok? Ale film i fotografia są dla mnie rozrywką i przykra jest myśl, że miałabym to odsuwać w czasie.

Proszę, proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich ;D

barrakuz
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 71
Rejestracja: 04 cze (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: barrakuz » 23 cze (wt) 2009, 10:01:12

witam!!!
pytanie bardzo istotne,

w rekrutacji jest napisane ze w potrzebnych dokumentach trzeba

świadectwa ukończenia szkoły średniej


a czy jest możliwe i ktoś się orientuje czy można dołączyć w zamian:

świadectwo maturalne (z wynikami procentowymi z matury) ???


PILNE

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 23 cze (wt) 2009, 11:06:56

halszka pisze:1. Chciałabym studiować u was fotografię dziennie od września, waham sie jednak jeszcze nad realizacją tv. Czy jest możliwość zmiany specjalizacji np po miesiącu gdyby przedmioty z realizacji bardziej mi podeszły? Czy są tego jakieś konsekwencje?

2. Czy studiując fotografię jest możliwość uczęszczania na któryś z przedmiotów obowiązkowych dla realizacji?

3. Właściwie najważniejsze :!: : jestem prosto po maturze i chciałabym połączyć studia dzienne na WSR ze studiami dziennymi na UW (geologia/gospodarka przestrzenna) i zastanawiam się czy dam radę. Czy moglibyście udzielić mi obszernych odpowiedzi na to pytanie, przedstawić swoje doświadczenia albowiem frapuje mnie myśl, że pakuję się w niezłą kabałę i w ogóle biorę na siebie za dużo. Może lepiej by było rozkręcić się na UW i WSR zacząć za rok? Ale film i fotografia są dla mnie rozrywką i przykra jest myśl, że miałabym to odsuwać w czasie.
WITAMY :D

Odpowiadając, na Twoje pytania:

1. WSR nie jest szkołą wyższą, więc nie możesz tutaj studiować ;) /to tak, żeby nie było nieporozumień ;)/. Zmiana specjalizacji jest możliwa jedynie po I lub II semestrze nauki, potem [ze względu na egzamin] OKE może się okazać, że musiałabyś uczyć się u nas rok dłużej. Przy zmianie specjalizacji mogą pojawić się różnice programowe, które będziesz musiała zrealizować we własnym zakresie, ale spokojnie - tutaj masz wsparcie w postaci sekretariatu szkoły, który zawsze chętnie pomoże :D Nie jest to więc rzecz niewykonalna (w tym roku kilka osób tak zrobiło i odbyło się to bez większych problemów :D.

2. Wszytko będzie zależało od tego jak zostanie ułożony plan zajęć na przyszły rok szkolny. Jeżeli pozostanie układ zajęć, który był w tym roku (czyli przedmioty obowiązkowe dla specjalizacji fotografia w poniedziałki i wtorki, a dla realizacji telewizyjnej w poniedziałki i środy) to będziesz mogła realizować wszystkie przedmioty obowiązkowe dla obu specjalizacji. Jeżeli plan ulegnie zmianie i stałoby się to niemożliwe, zawsze możesz dobrać sobie przedmioty dodatkowe tak, aby mieć styczność ze specjalizacją telewizyjną (np. warsztaty filmowe, montażowe, realizacyjne, Adobe Premiere, Final Cut czy też produkcja filmu reklamowego) - wszystko tak naprawdę będzie zależało od Ciebie :D

3. Nie mogę powiedzieć czy napewno uda Ci się połączyć jedną szkołę z drugą, wiem natomiast, że część z naszych słuchaczy tak robi i kończy jedną i drugą szkołę terminowo. Zawsze istnieje możliwość zmiany trybu nauki na zaoczny, a w ekstremalnych przypadkach możesz zawiesić naukę (tzw. urlop) na semestr lub rok :D
Ostatnio zmieniony 23 cze (wt) 2009, 11:09:32 przez pesca, łącznie zmieniany 1 raz.

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 23 cze (wt) 2009, 11:08:30

barrakuz pisze:w rekrutacji jest napisane ze w potrzebnych dokumentach trzeba świadectwa ukończenia szkoły średniej a czy jest możliwe i ktoś się orientuje czy można dołączyć w zamian:świadectwo maturalne (z wynikami procentowymi z matury) ???
Oczywiście! Generalnie rzecz biorąc, możesz przynieść każdy dokument (nawet licencjat lub magisterkę ;) potwierdzający Twoje średnie wykształcenie (a świadectwo maturalne jak najbardziej to potwierdza) :D

ODPOWIEDZ