Pytania (miejmy nadzieję) przyszłego słuchacza/ucznia

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
Depeszka
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 66
Rejestracja: 25 cze (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: Depeszka » 28 lip (wt) 2009, 19:43:35

Witam serdecznie!

Zapisałam się na grafikę dzienną od września i mam jedno nurtujące mnie pytanie. Czy jeżeli będę uczyła się używając pakietu Adobe (oraz innych) i posiadam własny komputer, otrzymam na czas nauki w szkole orginalne oprogramowanie, czy muszę je zdobyć we własnym zakresie?

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Annka
Bywalec
Bywalec
Posty: 436
Rejestracja: 15 lis (czw) 2007, 01:00:00

Post autor: Annka » 28 lip (wt) 2009, 23:11:31

powiem tak - nikt nie będzie pytał Cię czy masz program i jaki (jaka wersja, jakie źródło). Prace musisz zrobić, a zapisując się na zajęcia bierzesz na siebie obowiązek dojścia do programu. Oczywiście legalne oprogramowanie jest najlepsze :lol:

Wiciu
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 3513
Rejestracja: 05 lis (śr) 2003, 01:00:00

Post autor: Wiciu » 28 lip (wt) 2009, 23:18:17

Depeszka pisze:Witam serdecznie!

Zapisałam się na grafikę dzienną od września i mam jedno nurtujące mnie pytanie. Czy jeżeli będę uczyła się używając pakietu Adobe (oraz innych) i posiadam własny komputer, otrzymam na czas nauki w szkole orginalne oprogramowanie, czy muszę je zdobyć we własnym zakresie?

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Kurcze, zasysaj z neta, albo zgrywaj od znajomych i tyle :D

OSHka
Ekspert
Ekspert
Posty: 1998
Rejestracja: 29 sie (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: OSHka » 29 lip (śr) 2009, 09:36:15

Depeszka pisze: [...] Czy jeżeli będę uczyła się używając pakietu Adobe (oraz innych) i posiadam własny komputer, otrzymam na czas nauki w szkole orginalne oprogramowanie, czy muszę je zdobyć we własnym zakresie?
Każdy program, o ile się nie mylę, ma 30to dniową wersję testową. Można też korzystać z WSRowskich pracowni komputerowych, aby się dokształcać po godzinach czy tez tworzyć prace zaliczeniowe.

Depeszka
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 66
Rejestracja: 25 cze (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: Depeszka » 29 lip (śr) 2009, 10:29:26

Oczywiście nie chodziło mi o to,że mam jakies problemy ze zdobyciem oprogramowania,bo wiadomo,że jak sie zakombinuje to sie ma :lol:
Tak zapytałam,z legalem zawsze człowiek czuje się bezpieczniej :D

W każdym razie dzięki za odpowiedzi :)
Pozdrawiam

nathka
Nowy(a)
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip (ndz) 2009, 02:00:00

Post autor: nathka » 04 sie (wt) 2009, 12:21:47

Ja mam natomiast bardzo ważną i nurtującą mnie sprawę...nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na to pytanie.

Mianowicie, czy uczęszczając do WSR otrzymam legitymację uczniowską lub inny dokument, który upoważni mnie do zniżek biletowych na PKP, etc? Troszkę przeraził mnie fakt, że to szkoła policealna, a tym samym podyplomowa...a jak każdy wie, na tego rodzaju studia/szkoły już zniżki nie obowiązują :?
Jeżeli nie będę mogła korzystać z biletów ulgowych, to będę miała bardzo poważny problem, gdyż do Warszawy mam zamiar dojeżdżać ze swojego miasta codziennie, a z mieszkaniem będzie raczej duży problem... :(

Depeszka
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 66
Rejestracja: 25 cze (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: Depeszka » 04 sie (wt) 2009, 12:38:12

Dostaniemy legitymacje ze zniżką szkolną, więc nie ma problemu z drogimi dojazdami ;) W końcu jakby nie było,będziemy się uczyć,ha! :D

OSHka
Ekspert
Ekspert
Posty: 1998
Rejestracja: 29 sie (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: OSHka » 04 sie (wt) 2009, 13:15:20

W szkołach policealnych (czyli w WSR) macie zniżki na legitymację szkolną:

:arrow: do ukończenia 21 roku życia na ZTM, czyli przejazdy po mieście (min. autobus, tramwaj, metro),

:arrow: do ukończenia 24 roku życia na polskie koleje państwowe (czyli przejazd pociągiem).

[dopisek pesca: w związku z powyższym legitymacje wydajemy Słuchaczom do 24 roku życia ;)]

aG
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 22 wrz (pn) 2008, 02:00:00

Post autor: aG » 23 sie (ndz) 2009, 23:25:16

Hej, czy jesli zapisałam sie do szkoły przed wakacjami jakoś na FR zaocznie od paz. a niedawno dostałam pocztą umowe, to czy jest jeszcze możliwośc zmiany trybu nauki z zaocznego na dzienny,tez od paz.??
pozdrawiam,
aG

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 24 sie (pn) 2009, 08:51:45

aG pisze:Hej, czy jesli zapisałam sie do szkoły przed wakacjami jakoś na FR zaocznie od paz. a niedawno dostałam pocztą umowe, to czy jest jeszcze możliwośc zmiany trybu nauki z zaocznego na dzienny,tez od paz.??
pozdrawiam,
aG
Pewnie, że tak :) W takim wypadku należy:

1. Zadzwonić do sekretariatu i zgłosić zmianę trybu (na dzienny październikowy)
2. Na rozpoczęcie roku przywieźć ze sobą umowę z trybu zaocznego i wymienić ją na tą z trybu dziennego,
3. Oczywiście na rozpoczęcie roku przyjeżdżasz już do grup dziennych :)

aG
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 22 wrz (pn) 2008, 02:00:00

Post autor: aG » 24 sie (pn) 2009, 12:14:57

o ranyy, to świetnie! Myślałam 3miesiace nad tym i sie w koncu zdecydowałam :P

aG
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 22 wrz (pn) 2008, 02:00:00

Post autor: aG » 26 sie (śr) 2009, 12:52:12

a jeszcze pozawracam głowe :P jak to jest z zajeciami, tj jakie zajecia na foto są obowiązkowe? i jak to jest z dodatkowymi, wybieram jakie chce, ale jest okreslona ilosc minimum/maximum tych zajec?

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 28 sie (pt) 2009, 00:43:28

aG pisze:a jeszcze pozawracam głowe :P jak to jest z zajeciami, tj jakie zajecia na foto są obowiązkowe? i jak to jest z dodatkowymi, wybieram jakie chce, ale jest okreslona ilosc minimum/maximum tych zajec?
Większość odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niezbędniku słuchacza grup dziennych, czyli tutaj:

http://www.szkolareklamy.pl/ftopict-6883.html

a jeżeli chodzi o przedmioty obowiązkowe dla fotografii to będą to np:

- Komunikacja wizualna,
- Analiza obrazu fotograficznego,
- Historia fotografii,
- Fotografia reklamowa,
- Negatyw cyfrowy,
- Fotografia cyfrowa,
- Klasyczne techniki fotograficzne,
- Estetyka fotografii współczesnej,
- Produkcja sesji zdjęciowej,
- Pracownia fotografii (IV semestry - światło, portret, kreacja, reklama)

Plus przedmioty wspólne dla wszytkich specjalizacji (ale również obowiązkowe) ;):

- Reklama prasowa,
- Reklama telewizyjna,
- Reklama zewnętrzna lub internetowa,
- Gospodarka rynkowa,
- Marketing,
- Ekonomika i organizacja firmy,
- Psychologia reklamy,
- Prawo reklamy,
- Etyka reklamy,
- Organizacja reklamy,

karmak
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 57
Rejestracja: 13 lip (pn) 2009, 02:00:00

Post autor: karmak » 29 sie (sob) 2009, 09:15:04

No to i ja się wtrące.
1. Co się kryje pod nazwą negatyw cyfrowy?
2. Czy będą jakieś dodatkowe zajęcia w ciemni?
3. Jak byłęm raz w szkole to widziałem komputer z logiem nadgryzionego jabłka? Czy pracownie są wyposażone w Maki?

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 30 sie (ndz) 2009, 15:14:16

karmak pisze:No to i ja się wtrące.
1. Co się kryje pod nazwą negatyw cyfrowy?
2. Czy będą jakieś dodatkowe zajęcia w ciemni?
3. Jak byłęm raz w szkole to widziałem komputer z logiem nadgryzionego jabłka? Czy pracownie są wyposażone w Maki?
1. Dokładnego programu zajęć niestety nie znam (ja tam tylko w sekretariacie pracuję ;) ale prowadzony był przez Katarzynę Majak. W tej sprawie powinien wypowiedzieć się jeden z uczestników zajęć (a więc absolwenci grupy fotograficznej dziennej - wywołuję Was do 'tablicy' :D

2. Zwyczajowo już od kilku semestrów 'ciemnia fotograficzna' jest w każdym semestrze w planie zajęć. Jest to jeden z przedmiotów do wyboru i zwyczajowo (jak to warsztaty) odbywa się raz na dwa tygodnie w wymiarze 2 x 1,5 h. Choć oczywiście nasi Słuchacze mogą korzystać z ciemni w dowolnym momencie (jeżeli nie ma tam zajęć) aby trenować własne umiejętności (oczywiście nieodpłatnie).

3. Aktualnie w szkole mamy jedną, 14 stanowiskową pracownię komputerową z Mac'ami. Z tego co wiem w najbliższym czasie ma zostać uruchomiona druga taka pracownia z komputerami I Mac :)

ODPOWIEDZ