Do kogo na zajęcia...

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
Camiart
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 116
Rejestracja: 17 maja (ndz) 2009, 02:00:00

Do kogo na zajęcia...

Post autor: Camiart » 26 sie (śr) 2009, 11:21:19

Witam,
szukam i szukam i nie mogę znaleźć tematu, w którym moglibyscie polecać/odradzać zapisywania się na zajęcia do danych osób. Także jesli łaska i wena, napiszcie swoje opinie o przedmiotach dot. foto i grafiki. Wdzięczna będę jakby co ;-)

Pozdrawiam,
Kamila

Avallar
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 260
Rejestracja: 19 sie (wt) 2008, 02:00:00

Post autor: Avallar » 26 sie (śr) 2009, 11:41:43

Zaocznie czy dziennie?
Nie mamy jeszcze planu z tego co wiem.
Ciężko polecać albo odradzać, coś o osobach i prowadzeniu można napisać, tylko jakie przedmioty Cię interesują, bo tu się raczej nie sprawdza klucz używany na studiach, czyli do kogo dobrze a kogo lepiej omijać. Z każdym da się dogadać, każdy z wykładowców prowadzi swój przedmiot na swój sposób, ale profesjonalnie. Jeśli ktoś ma kiepskie doświadczenia np. po rysunku to nie znaczy, że każdy tak będzie miał.
W skrócie, pytaj lepiej o konkretne przedmioty na które chcesz się zapisać, łatwiej będzie odpowiadać.

Samson
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 147
Rejestracja: 15 sie (pt) 2008, 02:00:00

Post autor: Samson » 26 sie (śr) 2009, 22:59:09

a ja wiem do kogo:) i całe forum wie:D :D::D:D

_Eko
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 97
Rejestracja: 07 lip (wt) 2009, 02:00:00

Post autor: _Eko » 27 sie (czw) 2009, 13:57:17

Chyba najbardziej pomocna wypowiedź jaką widziałem na forum :D

Samson
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 147
Rejestracja: 15 sie (pt) 2008, 02:00:00

Post autor: Samson » 28 sie (pt) 2009, 00:22:15

_Eko pisze:Chyba najbardziej pomocna wypowiedź jaką widziałem na forum :D
dziękuje:) ^ ^ polecam się:)

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 31 sie (pn) 2009, 15:02:33

No to ja sie podlacze.
Niech ktos skrobnie jakies info nt prowadzacych z przedmiotow FOTO i SG.
Jeszcze nie wiadomo co ruszy w tym semestrze, ale na pewno sa osoby polecane czy odradzane z przedmiotow obieralnych.
Chodzi glownie o przedmioty z Adobe, Corela itd.
Nie chodzi teraz o walke czy p.Cezary jest ok czy nie ;P chodzi bardziej o zestawienie Przedmiot -> prowadzacy na podstawie wlasnych doswiadczen.
Wrzucajcie takie listy z komentarzem odradzam/polecam :)

dzieki

Annka
Bywalec
Bywalec
Posty: 436
Rejestracja: 15 lis (czw) 2007, 01:00:00

Post autor: Annka » 31 sie (pn) 2009, 16:36:17

Wszystko zależy czego oczekujesz po zajęciach, jaki rodzaj pracy preferujesz itp. Jeśli wolisz wyzwania, ciężkie zadania i mieszanie Cię z błotem - Cezary najlepiej się nadaje. Jeśli zaś trzymanie za rączkę, pokazywanie krok po kroku, delikatne "wdrożenie" w tajniki programu - tu najlepsza okazuje się p. Ewa Kotowska (przynajmniej na zaocznych).
Wszystko zależy od Ciebie. Zresztą niezależnie od nauczyciela to TY masz się tam uczyć itp. Nawet najlepszy guru nic Ci nie da, jeśli będziesz leżał do góry brzuchem i się opierdzielał.

Agfu
Bywalec
Bywalec
Posty: 304
Rejestracja: 29 wrz (sob) 2007, 02:00:00

Post autor: Agfu » 31 sie (pn) 2009, 20:08:06

Jeśli chodzi o grafikę, to wybór jest prosty.
Cezary bez względu na program (PS, Ai, 3D Studio; nie prowadzi jedynie debilnego Corela).
Powód?
Tylko po zajęciach u Niego będziesz mieć portfolio, bo tak naprawdę tylko u Szulca robi się projekty. Od początku do końca. Takie, które można potem gdzieś pokazać.
U reszty robi się generalnie "ćwiczenia", a nawet jeśli na zaliczenie pojawia się jakieś większe zadanie, to i tak jego poziom pozostawia wiele do życzenia, a większość osób za byle jakie prace ma 5.
Fajne jest też to, że Szulc nie tylko uczy rzemiosła, ale też potrafi zainspirować. Pokazuje prace znanych grafików, turtoriale, zwraca uwagę na obserwowanie rzeczywistości.
Ale bata nie ma, trzeba samemu ciężko pracować, głównie po to, żeby wyrobić sobie wyczucie designerskie. Bo techniczne poznanie programów do grafiki to tylko wierzchołek góry lodowej :wink:

Na foto się nie znam, to nie pomogę;p

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 01 wrz (wt) 2009, 11:13:45

Dzieki za info. O takie opinie mi chodzilo :)
Pytanie tylko, czy da sie wyrobic z projektami u Cezarego - zakladajac ze pracuje 5 dni w tygodniu, ale po pracy nie leze do gory brzuchem? ;)
I jak to wyglada w przypadku gdy nie robilem jeszcze nic w np. AI?
Czy u Cezarego da sie wyorbic z robota uczac sie danego programu od poczatku? Czy to prowadzacy tylko dla wymiataczy?

A moze wypowiecie sie nt przedmiotow nie informatycznych?
Co polecicie?

po_prostu_Adam
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 298
Rejestracja: 07 paź (ndz) 2007, 02:00:00

Post autor: po_prostu_Adam » 01 wrz (wt) 2009, 12:27:04

nie ma opcji, żeby u Cezarego się wyrobić :P
żartuję ;) spokojnie dasz rade, o ile brzuch nie będzie przeszkadzał :) ale to się tyczy wszystkich zajęć, jeśli chcesz poznać co i jak. olewać też możesz, ale to się chyba mija z celem ;)

i od tego są zajęcia, żebyś się nauczył od początku :) wykładowcy to wiedzą ;) zatem bez stresu śmiało na zajęcia do Cezarego, który nas wyklina za reklamowanie go :) no i po zajęciach u Cezarego sam będziesz wymiatał, zatem spokojowo ;)

nie informatycznych nie polecam :)

obowiązkowych też nie :P choć wyjątkiem są zajęcia z pp. Giżka i Syrowatko :)

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 01 wrz (wt) 2009, 12:31:29

to podniosles mnie na duchu.
Co do brzucha, to wiadomo ze roznie w zyciu bywa, kazdy ma duzo roznych zajec i malo czasu, ale zakladam, ze jak place i ide tam bo chce, to bede sie staral wyciagnac z tego jak najwiecej.

Dzieki wszystkim za kilka slow, czekam na kolejne informacje.
Moze jakies opinie przedmiotow poza Adobe?

Agfu
Bywalec
Bywalec
Posty: 304
Rejestracja: 29 wrz (sob) 2007, 02:00:00

Post autor: Agfu » 01 wrz (wt) 2009, 13:24:18

po_prostu_Adam pisze:zatem bez stresu śmiało na zajęcia do Cezarego, który nas wyklina za reklamowanie go :)
Aha, załóżę się, że sobie to czyta codziennie przed pójściem spać i się cieszy;)

Jak pisze Adam - programów nauczysz się od podstaw.
Ja nie miałam pojęcia o Ai, a teraz wymiatam;p (no może to za dużo powiedziane, ale kocham ten program i mogłabym pracować tylko w nim;p).

A inne przedmioty?
Hmmm
Z tego co słyszałam fajne są: branding, copywriting, manipulacje w reklamie, prowokacje w reklamie.
Generalnie warto chodzić na przedmioty typu: reklama outdoorowa, internetowa, ambientowa itp, bo zawsze czegoś się dowiesz.

Osobiście polecam Produkcję filmu reklamowego - dużo praktycznej wiedzy, wycieczki do domów produkcyjnych, goście specjalni i przeogarnięty w produkcji filmowej Piotr Błaszczyk w roli prowadzącego (Bosh, to brzmi jak reklama;p). Zajęcia nie tylko dla grupy tv, choć wiadomo, że dla nas były kluczowe.

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 01 wrz (wt) 2009, 13:41:07

Agfu pisze: Jak pisze Adam - programów nauczysz się od podstaw.
Ja nie miałam pojęcia o Ai, a teraz wymiatam
tak tylko po opowiesciach o p.Cezarym zastanawialem sie czy u niego to jest wykonywalne nauczyc sie czegos od podstaw :) czy trzeba byc juz masta ;)
Ale rozumiem, ze ty tez mialas z nim zajecia i widze ze jestes zadowolona :D
To juz wszystko wiem ;)

Agfu
Bywalec
Bywalec
Posty: 304
Rejestracja: 29 wrz (sob) 2007, 02:00:00

Post autor: Agfu » 01 wrz (wt) 2009, 14:43:11

Hehe, bez przesady. Cezary zna metodologię nauczania i wie, że na początku większosć z uczniów nic nie umie (może poza PS-em, którego każdy jakoś tam gdzieś liznął).
Daje naprawdę fajne ćwiczenia, które krok po kroku odkrywają możliwości całego programu. Ma fajnie i sensownie ułożony program. Nie sposób się nie nauczyć:)
Sam się ździwisz ile będziesz umiał po mieciącu;)
Warunkiem jest jedynie systematyczność wykonywania tych prac. Nie są to jakieś kolosy, nie zajmą Ci całego wolnego czasu, ale ciut będzie trzeba się poświęcić;)

Annka
Bywalec
Bywalec
Posty: 436
Rejestracja: 15 lis (czw) 2007, 01:00:00

Post autor: Annka » 01 wrz (wt) 2009, 14:55:41

No, Cezary daje sporo ćwiczeń do domu, ale jest to warunek aby się czegoś nauczyć. Lżej jest u Buśkiewicza - mniej do domu, ale prace końcowe tez potrafi wymyślić nie-lekkie.
Poza-informatyczne? Warsztaty rysunkowe - zwłaszcza dla nieumiejących rysować dają dużo (ja polecam p. Siczek oraz Kubę Budzyńskiego), język angielski oczywiście z panem R. Kwiecień :D no i wszelkie ekonomiczno-straszne przedmioty z p.Syrowatko.

ODPOWIEDZ