Nabór zimowy?

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
apaka
Nowy(a)
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz (ndz) 2009, 02:00:00

Nabór zimowy?

Post autor: apaka » 08 lis (ndz) 2009, 10:08:01

mam pytanie - czy WSR będzie robiło nabór na semestr zimowy? od lutego 2010? czy trzeba czekać do września?

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 10 lis (wt) 2009, 09:48:43

Zwyczajowo zawsze jest nabór 'międzysemestralny' w tym roku na pewno nie będzie inaczej :D Sądzę, że informacji o naborze należy wypatrywać na stronie w okolicach stycznia - zajęcia zaczną się od połowy lutego :D

Pozdrawiam ;)

apaka
Nowy(a)
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz (ndz) 2009, 02:00:00

:)

Post autor: apaka » 10 lis (wt) 2009, 19:31:30

dziękuję bardzo :)

mar90
Nowy(a)
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis (czw) 2009, 01:00:00

Post autor: mar90 » 12 lis (czw) 2009, 16:04:14

Witajcie,
piszę do Was z takim oto problemem: w tym roku zapisałam się do policealnej szkoły Cosinus na kierunek organizacja reklamy. I muszę przyznać, że dokonałam chyba najgorszego wyboru - niekompetentna kadra (jedna z wykładowczyń myli daty historyczne), brak podziału na stopień zaawansowania języka (mając FCE wpatrywałam się w tablicę zapisaną w odmianie 'to be') poziom tragiczny - bo jak wyjaśnić fakt, że na zajęciach z plastyki wykładowczyni wchodzi z książką przeznaczoną dla klasy 5 szkoły podstawowej i głosi, że np. łącząc kolor zielony i żółty otrzymamy...
Jestem załamana, moja noga więcej tam już nie postanie, ale ponieważ studia zaczynam w roku 2010 lub 2011 (co bardziej prawdopodobne) pomyślałam o WSR (rychło w czas...). I moje pytanie brzmi - czy gdybym zaczęła naukę w semestrze zimowym, od lutego, byłaby szansa, żeby do września uzyskać tytuł technika? Może w indywiudalnym trybie?

Albo - w założeniu, że studia zaczęłabym w roku 2011 - czy po półtora roku (bo teraz od lutego niestety...) można ogarnąć materiał wymagany do uzyskania tytułu technika?
Mam nadzieję, że mi pomożecie, strzał w Cosinusa był zupełnie nietrafiony, teraz chciałabym zainwestować rozsądniej tylko nie wiem czy nie przegapiłam szansy, bo na studia wybędę do Łodzi.
Pozdrawiam (:

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 12 lis (czw) 2009, 16:15:42

Pełen tok nauki trwa dwa lata i (niestety) nie da się go skrócić. Jeżeli chodziłaś/chodzisz do Cosinusa i uda Ci się zrealizować jeden semestr najprawdopodobniej będzie możliwość przeniesienia ocen, które tam zdobyłaś i tym samym przyjść do nas na II semestr a nie na pierwszy. Oczywiście wymaga to zgody Dyrektora, ale sądzę, że nie powinno być z tym problemu. Jeżeli chodzi o studia to pamiętaj, że u nas masz możliwość zmiany trybu nauki podczas jej trwania (więc zakładając, że przyszłabyś na tryb dzienny i dostałabyś się do Łodzi możesz przenieść się na tryb zaoczny - część osób tak robi i kończy naszą szkołę 'terminowo') zawsze istnieje jeszcze możliwość wystąpienia o urlop i zawieszenia nauki na semestr lub rok :D

mar90
Nowy(a)
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis (czw) 2009, 01:00:00

Post autor: mar90 » 13 lis (pt) 2009, 09:45:31

Ok, a można tak po prostu z zewnątrz wpaść do na zajęcia? Nie chcę znowu źle wybrać...
Jeśli jest taka opcja, to kiedy i gdzie macie zjazd? (organizacja reklamy)


( :

DAVE
Nowy(a)
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru (czw) 2009, 01:00:00

Post autor: DAVE » 31 gru (czw) 2009, 15:17:32

Witam również jestem zainteresowany nauką (fotografia) w WSR
Prosimy o wszelkie info nt. naboru 'śródsemestralnego' :)
Pozdrawiam

Lawendowa
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 65
Rejestracja: 08 sty (pt) 2010, 01:00:00

dokumenty

Post autor: Lawendowa » 08 sty (pt) 2010, 11:49:46

Witam,

Interesuje mnie czy wśród dokumentów, które składam w ramach naboru wiosennego (tudzież zimowego, bo to w sumie będzie luty) zamiast świadectwa maturalnego można złożyć odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (interesuje mnie tryb zaoczny)?
Dyplom mam u siebie w Warszawie, a po świadectwo maturalne musiałabym jechać do innego miasta, więc to troche kłopot - stąd moje pytanie - czy takie ułatwienie wchodzi w rachubę?

Pozdrawiam

nitka
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 729
Rejestracja: 18 paź (wt) 2005, 02:00:00

Re: dokumenty

Post autor: nitka » 08 sty (pt) 2010, 13:02:21

Lawendowa pisze:Witam,

Interesuje mnie czy wśród dokumentów, które składam w ramach naboru wiosennego (tudzież zimowego, bo to w sumie będzie luty) zamiast świadectwa maturalnego można złożyć odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (interesuje mnie tryb zaoczny)?
Dyplom mam u siebie w Warszawie, a po świadectwo maturalne musiałabym jechać do innego miasta, więc to troche kłopot - stąd moje pytanie - czy takie ułatwienie wchodzi w rachubę?

Pozdrawiam
Dyplom też przyjmiemy. Zrobimy jego kopię i Ci oddamy :)

Hrrabia
Nowy(a)
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie (pn) 2009, 02:00:00

Post autor: Hrrabia » 11 sty (pn) 2010, 18:44:07

Witam!
ja rowniez na fotografie sie wybieram, pazdziernik nie wypalil, ale teraz wszystko jest na dobrej drodze :) Ale zastanawia mnie jedno, czy z osob przyjetych na nabor zimowo/wiosenny powstana calkowicie nowe grupy? pytanie niby oczywiste, ale wole miec pewnosc :D

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 11 sty (pn) 2010, 19:13:57

drogi Hrrabio
zaczynając od lutego czyli nowego semestru jesteś włączony do grupy która zaczęła naukę we wrześniu lub październiku 2009 i
robisz z nimi semestr II, III, IV i na końcu I
pozdrawiam

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 11 sty (pn) 2010, 19:19:08

DAVE pisze:Witam również jestem zainteresowany nauką (fotografia) w WSR
Prosimy o wszelkie info nt. naboru 'śródsemestralnego' :)
Pozdrawiam
nabór trwa
semesestr zaczyna się dla
dziennych wszystkich grup - 15 lutego
zaocznych grup SR i TV - 30,31 stycznia
zaocznych grup SG i FOTO - 20,21 lutego
dokumenty jakie trzeba złożyć podane są na stronie szkoły
:)

Lawendowa
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 65
Rejestracja: 08 sty (pt) 2010, 01:00:00

Post autor: Lawendowa » 12 sty (wt) 2010, 13:07:18

zielonyszerszen pisze:drogi Hrrabio
zaczynając od lutego czyli nowego semestru jesteś włączony do grupy która zaczęła naukę we wrześniu lub październiku 2009 i
robisz z nimi semestr II, III, IV i na końcu I
pozdrawiam
Czy to oznacza, że będziemy "przerabiać materiał" od środka, a początek (czyli teoretycznie podstawy) na końcu? czy tez materiał semestralny jest niezależny od siebie i można ustalić dowolną kolejność?
Chce też zapytać czy osoby z naboru zimowego będą miały szansę wybrać sobie przedmioty dodatkowe zgodnie ze swoimi preferencjami i jesli tak - to sposród jakich przedmiotów można wybierać przy specjalizacji "studio grafiki"?
Pozdrawiam

magic85
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 82
Rejestracja: 12 sty (pn) 2009, 01:00:00

Post autor: magic85 » 12 sty (wt) 2010, 19:50:02

Jeśli to będzie jak np zapisy przez internet to jak zdążysz to będziesz chodził na to co chcesz ... bo mnie się nie udało ale jest szansa na następny semestr

DAVE
Nowy(a)
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru (czw) 2009, 01:00:00

Post autor: DAVE » 12 sty (wt) 2010, 22:24:01

Właśnie… czy trzeba się zapisywać na konkretne przedmioty, jaka jest ilość miejsc i czy jest (jeżeli tak to kiedy) jakiś Deadline

ODPOWIEDZ