Nabór zimowy?

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 13 sty (śr) 2010, 01:42:17

Lawendowa pisze:Czy to oznacza, że będziemy "przerabiać materiał" od środka, a początek (czyli teoretycznie podstawy) na końcu? czy tez materiał semestralny jest niezależny od siebie i można ustalić dowolną kolejność?
Chce też zapytać czy osoby z naboru zimowego będą miały szansę wybrać sobie przedmioty dodatkowe zgodnie ze swoimi preferencjami i jesli tak - to spośród jakich przedmiotów można wybierać przy specjalizacji "studio grafiki"?Pozdrawiam
Każdy przedmiot w WSR trwa jeden semestr, w związku z tym [teoretycznie] nie ma większego znaczenie kiedy rozpocznie się naukę. Nabór letni 'dołączany' jest do już istniejących grup, więc realizujecie program II, III i IV semestru a na końcu semestru I, ale jak pisałam wcześniej - nie ma to zbyt wielkiego znaczenia w jakiej kolejności będą przedmioty realizowane.

Co do wyboru przedmiotów, to w każdym semestrze szkoła ogłasza plan zajęć na aktualny semestr. W planie znajdują się zarówno przedmioty obowiązkowe [te dla grafiki dziennej będą w poniedziałki i w środy] oraz te 'do wyboru' - wśród nich znajdziesz przedmioty informatyczne, lektoraty językowe, różnego rodzaju warsztaty oraz przedmioty 'dodatkowe' czyli takie, które skupiają się na danym zagadnieniu np. portfolio fotograficzne czy znaki i symbole wizualne. Procedura zapisów na nie szczegółowo jest opisana w ----> niezbędniku słuchacza grup dziennych <---- do którego bardzo serdecznie Cię zapraszam. W razie dalszych pytań - pisz ;)

a niezbędnik znajduje się tutaj:

http://www.szkolareklamy.pl/ftopict-6883.html

P.S. Ponieważ nie wiem jakim trybem jesteś zainteresowana wiadomość napisałam dla grup dziennych. W/w zasady odnoszą się również do grup zaocznych z tą różnicą, że przedmioty obowiązkowe są w niedzielę [wszystkie] a przedmioty fakultatywne w sobotę. Niezbędnik słuchacza grup zaocznych znajdziesz tutaj:

http://www.szkolareklamy.pl/ftopict-6727.html

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 13 sty (śr) 2010, 01:44:53

DAVE pisze:Właśnie&#8230; czy trzeba się zapisywać na konkretne przedmioty, jaka jest ilość miejsc i czy jest (jeżeli tak to kiedy) jakiś Deadline
Oczywiście, że tak. Po ogłoszeniu planu zajęć zapisujesz się na konkretnie wybrane przez siebie przedmioty. Limit miejsc każdorazowo podany jest przy liście zapisów na dane zajęcia. Wszelkie informacje i regulamin zapisów 'nie tylko' internetowych znajdziesz w niezbędnikach dla Słuchaczy [linki w poście powyżej]. ;)

mar90
Nowy(a)
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis (czw) 2009, 01:00:00

Post autor: mar90 » 24 sty (ndz) 2010, 20:45:35

Ym, w pewnym topicu wyczytałam, że zapisy na zajęcia dla nas odbywaja się przez internet od pn do czw. - pytałam w sekretariacie (było zbyt miło, gdzie haczyk? ;p ) i pani powiedziała, że grupy z naboru śródsemestralnego są traktowane na innych zasadach - rzekomo jesteśmy automatycznie przypisywani na dane zajęcia.

Czyli zapisy internetowe to fikcja..?
Bo jeśli to prawda- dla nas, spóźnialskich jest to niekomfortowe - w takim układzie wolałabym poczekać do września, bo jestem na WSR zdecydowana, ale nie chcę w żaden sposób stracić zaczynając 'na doczepkę' w drugim semestrze.


I jeszcze jedno, bo sprawa to pilna - jeśli jednak możemy zapisywać się na zajęcia, to czy jest to możliwe przed doniesieniem dokumentów? Zrobiłabym to we wt lub środę, bo muszę jeszcze skombinować zaśw. lekarskie...

I ostatnie - czy zamiast oryginału świadectwa ukończenia LO wystarczy ksero poświadczone przez notariusza??? Albo oryginał świad. maturalnego, bo to mam.

Bardzo proszę o pomoc.

kropsi
Nowy(a)
Posty: 19
Rejestracja: 24 sty (ndz) 2010, 01:00:00

Post autor: kropsi » 25 sty (pn) 2010, 12:42:10

mar90 pisze:Ym, w pewnym topicu wyczytałam, że zapisy na zajęcia dla nas odbywaja się przez internet od pn do czw. - pytałam w sekretariacie (było zbyt miło, gdzie haczyk? ;p ) i pani powiedziała, że grupy z naboru śródsemestralnego są traktowane na innych zasadach - rzekomo jesteśmy automatycznie przypisywani na dane zajęcia.

Czyli zapisy internetowe to fikcja..?
Bo jeśli to prawda- dla nas, spóźnialskich jest to niekomfortowe - w takim układzie wolałabym poczekać do września, bo jestem na WSR zdecydowana, ale nie chcę w żaden sposób stracić zaczynając 'na doczepkę' w drugim semestrze.
hmm.. też mnie interesuje odpowiedź na to pytanie...
Czy rzeczywiście tak jest że nabór zimowy ma mniejszy wybór albo w ogóle go nie ma?

Pozdrawiam

Carline
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 258
Rejestracja: 11 sie (wt) 2009, 02:00:00

Post autor: Carline » 25 sty (pn) 2010, 12:55:21

kropsi pisze:
mar90 pisze:Ym, w pewnym topicu wyczytałam, że zapisy na zajęcia dla nas odbywaja się przez internet od pn do czw. - pytałam w sekretariacie (było zbyt miło, gdzie haczyk? ;p )

To nie haczyk :) Dziewczyny w sekretariacie to Anioły :) :)

pixa
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 218
Rejestracja: 11 wrz (pt) 2009, 02:00:00

Post autor: pixa » 25 sty (pn) 2010, 15:49:36

Carline pisze:To nie haczyk :) Dziewczyny w sekretariacie to Anioły :) :)
kropka.

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 25 sty (pn) 2010, 17:56:56

mar90 pisze:Ym, w pewnym topicu wyczytałam, że zapisy na zajęcia dla nas odbywaja się przez internet od pn do czw. - pytałam w sekretariacie (było zbyt miło, gdzie haczyk? ;p ) i pani powiedziała, że grupy z naboru śródsemestralnego są traktowane na innych zasadach - rzekomo jesteśmy automatycznie przypisywani na dane zajęcia.

Czyli zapisy internetowe to fikcja..?
Bo jeśli to prawda- dla nas, spóźnialskich jest to niekomfortowe - w takim układzie wolałabym poczekać do września, bo jestem na WSR zdecydowana, ale nie chcę w żaden sposób stracić zaczynając 'na doczepkę' w drugim semestrze.


I jeszcze jedno, bo sprawa to pilna - jeśli jednak możemy zapisywać się na zajęcia, to czy jest to możliwe przed doniesieniem dokumentów? Zrobiłabym to we wt lub środę, bo muszę jeszcze skombinować zaśw. lekarskie...

I ostatnie - czy zamiast oryginału świadectwa ukończenia LO wystarczy ksero poświadczone przez notariusza??? Albo oryginał świad. maturalnego, bo to mam.

Bardzo proszę o pomoc.
postaram się krótko ale treściwie odpowiedzieć na pytania..

1. zapisy przez internet, które się teraz odbywają czyli od poniedziałku do czwartku dotyczą grup zaocznych SR i TV i jeżeli zdecydowałaś się dołączyć do którejś z tych specjalizacji musisz się zapisać na zajęcia.
Masz tylko jeden duży problem - nie będąc uczniem naszej szkoły nie masz dostępu do forum naukowego gdzie odbywają się zapisy :(

2. że w sekretariacie jest fanie niech świadczy napis na drzwiach ,,Sekretariat zawsze przyjazny" :)

3. nie ma żadnego haczyka - po prostu osoby, które teraz zapisują się do szkoły zaczynają ją od II semestru razem z tymi co zaczęli naukę semestr wcześniej i robią najpierw II później III, IV semestr a na koniec I. Nic nie tracąc ponieważ przedmioty są jedno semestralne.
No może tracą wyjazd integracyjny, który był w październiku :)

4. co do zapisów to tak jak pisałem wyżej nie jesteś uczniem naszej szkoły nie masz dostępu do forum naukowego i nie możesz się na te zajęcia zapisać,

5. wystarczy odpis świadectwa potwierdzony przez notariusza lub przez szkołę, która to świadectwo wystawiła, może też być oryginał matury a zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki możesz donieść później pisząc w sekretariacie zobowiązanie.

pozdrawiam
ps. jeżeli coś nie jasne proszę dzwonić do sekretariatu - łatwiej wytłumaczyć słownie mówiąc niż pisząc :)

halski
Bywalec
Bywalec
Posty: 308
Rejestracja: 16 sty (pn) 2006, 01:00:00

Post autor: halski » 10 lut (śr) 2010, 20:06:10

jest dużo wolnych miejsc jeszcze? :)

bo jeden semestr na innym kierunku chce zrobić ;)
czyli mały-wielki come back :P

pytanko: absolwentów obowiązuje tak samo wpisowe 300 zł jak świeżaków?

ODPOWIEDZ