Jak to z tą praktyką?

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
kokos
Nowy(a)
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze (pt) 2012, 02:00:00

Jak to z tą praktyką?

Post autor: kokos » 20 lip (pt) 2012, 12:38:13

Czy praktykę trzeba sobie załatwiać samemu czy szkoła pomaga w tym kierunku?

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Kilka zdań o praktykach w WSR

Post autor: s_wojtkowski » 20 lip (pt) 2012, 13:04:30

Szkoła gwarantuje miejsce na praktykach kierunkowych (zgodnych z realizowaną w WSR specjalizacją) w firmach, z którymi współpracuje w tym zakresie na stałe.
Jeżeli ktoś ze Słuchaczy chciałby wykorzystać własne kontakty do załatwienia sobie miejsca praktyk - po uzyskaniu zgody koordynatora jest to możliwe.
Jeżeli ktoś ze Słuchaczy wskazuje konkretną firmę, w której chciałby praktykować, ale ani on ani szkoła nie ma tam swoich kontaktów - staramy się w tym pomóc (w tym roku z mniej więcej 80% skutecznością); oczywiście jeśli załatwienie miejsca się nie uda, można skorzystać z innych ofert gwarantowanych przez WSR.
Praktyki trwają miesiąc i zwyczajowo odbywają się w wakacje pomiędzy I a II rokiem nauki.

Patal
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 50
Rejestracja: 13 lip (pt) 2012, 02:00:00

Post autor: Patal » 22 lip (ndz) 2012, 13:07:10

Czyli mam rozumieć,że jeśli praktyki trwają miesiąc ,a ja pracuję to mam wziąć urlop na miesiąc,aby uczestniczyć w praktykach ?

DorotaS
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 921
Rejestracja: 26 lip (pn) 2010, 02:00:00

Post autor: DorotaS » 23 lip (pn) 2012, 08:34:41

Patal pisze:Czyli mam rozumieć,że jeśli praktyki trwają miesiąc ,a ja pracuję to mam wziąć urlop na miesiąc,aby uczestniczyć w praktykach ?
Dla osób pracujących też znajdziemy rozwiązanie. Oczywiście najlepiej było by gdybyś mógł poświecić na realizowanie praktyk cały miesiąc, by poczuć w pełni specyfikę pracy danej firmy. Jeśli nie masz takiej możliwości, bo codziennie chodzisz do pracy, to z firmą, w której odbywasz praktyki, ustalasz dni i godziny w których możesz u nich bywać. Musisz zrealizować 160 godz. Pewnym rozwiązaniem są również praktyki realizowane w trakcie semestru, na które decyduje się corocznie kilka do kilkudziesięciu osób.

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 23 lip (pn) 2012, 08:36:19

Patal pisze:Czyli mam rozumieć,że jeśli praktyki trwają miesiąc ,a ja pracuję to mam wziąć urlop na miesiąc,aby uczestniczyć w praktykach ?
praktyki są tylko obowiązkowe dla grup dziennych
zaoczni mogą je zrobić ale nie muszą

sądze Patal, że jesteś zaoczny, ponieważ pracujesz w tygodniu co przeszkadzało by się uczyć dziennie więc praktyki są dla Ciebie nie obowiązkowe
jeżeli bym się mylił i jesteś z grup dziennych i pracujesz to są dwie opcje zrobienia praktyk
1. wziąć urlop co jest słabym pomysłem
2. napisać podanie o zrobienie praktyk po drugim roku i wtedy może będziesz inaczej pracował i będziesz mógł spokojnie zrealizować praktyki

sadir
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 81
Rejestracja: 03 paź (pn) 2011, 02:00:00

Post autor: sadir » 07 sie (wt) 2012, 16:59:54

ok, mam już miejsce praktyk, z własnej inicjatywy. Wiąże się to z moim kierunkiem. Do kogo mam się zwrócić o pozwolenie czy coś? Kim jest koordynator? (rozmawiałam tylko z Pauliną Perką). Aha, no i czy oprócz 'zgody' mam mieć jakiś dziennik praktyk, jakiś papier- cokolwiek? Czy moja firma ma się kontaktować ze szkołą.. czy jak? Nie chcę na darmo jechać do szkoły jeśli nie muszę :D

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 08 sie (śr) 2012, 09:23:54

sadir pisze:ok, mam już miejsce praktyk, z własnej inicjatywy. Wiąże się to z moim kierunkiem. Do kogo mam się zwrócić o pozwolenie czy coś? Kim jest koordynator? (rozmawiałam tylko z Pauliną Perką). Aha, no i czy oprócz 'zgody' mam mieć jakiś dziennik praktyk, jakiś papier- cokolwiek? Czy moja firma ma się kontaktować ze szkołą.. czy jak? Nie chcę na darmo jechać do szkoły jeśli nie muszę :D
w okresie wakacyjnym po 20 sierpnia skontaktuj się z Panem Sławomirem Wojtkowskim, który da Ci skierowanie na praktyki .
praktyki, które sobie wybrałeś muszą trwać około 170 godzin i po odbyciu ich na końcu indeksu musisz uzyskać z nich wpis wraz z oceną

ODPOWIEDZ