Archiwum: Studia międzykierunkowe WSKPISM - wątpliwości

Informacje dla Studentów w WSR.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Wątpliwości wokół studiów międzykierunkowych

Post autor: s_wojtkowski » 22 lut (pt) 2013, 11:35:09

Studia międzykierunkowe są dla nas nowością. Organizujemy je pierwszy raz, z trudnym partnerem (mam na myśli WSKPiSM, a nie WSTH), od którego jesteśmy bezpośrednio i wprost zależni. Cały ten wysiłek robimy ze względu na Was, bez jakichkolwiek personalnych czy instytucjonalnych profitów rzeczowych czy finansowych. Posądzanie nas (czy mnie osobiście) o jakąś "nieodpowiednią postawę", a szkołę o "dezinformację" uważam za grubą przesadę i zwykłą niesprawiedliwość. Pisząc wprost - najłatwiej byłoby nam nie wdrażać pomysłu studiów międzykierunkowych w ogóle.

Jeżeli nie udzielamy odpowiedzi na niektóre Wasze pytania, to tylko dlatego, że ich nie znamy, czyli właśnie ze względu na odpowiedzialność za słowo. Jednocześnie staramy się ustalić wszystko jak najszybciej, ale na piśmie. Mam nadzieję, że rozumiecie ten kontekst.

Natomiast sytuacja, w której student podejmuje na ostatnim semestrze toku studiów studia międzykierunkowe i nie zamierza ich od razu ukończyć (choć przecież tu nawet napisanie pracy licencjackiej nie jest konieczne, wystarczy przygotować się i zdać egzamin licencjacki) - jest nie tylko dla mnie, ale też WSKPiSM dużym zaskoczeniem i sytuacją, której nie braliśmy pod uwagę. Stąd czas potrzebny na odpowiedzi na zadawane przez niektórych (czy też może jedną osobę?) pytania. (Pierwsza odpowiedź, którą w tej kwestii uzyskałem brzmiała: ukończenie studiów międzykierunkowych w innym terminie niż wyznaczony, w ogóle nie jest możliwe.)

W celu omówienia spraw i trudności związanych ze studiami międzykierunkowymi zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie, w którym weźmie udział także szef Instytutu Dziennikarstwa WSTH, dr Krzysztof Woźniak. Spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu w godzinach popołudniowych w siedzibie WSR. Dokładny termin otrzymacie mailem po jego potwierdzeniu, wpiszę go też w tym wątku.

Dla studentów, którzy zgłosili się na studia międzykierunkowe, ale ostatecznie nie chcą iść tą drogą, informacja jest następująca - można z nich zrezygnować. WSTH zwróci całą różnicę w czesnym, a ja wyznaczę dla takich studentów dodatkowy, odpowiednio odległy w czasie termin bezpłatnych obron prac licencjackich w WSR/WSTH.

DorotaS
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 921
Rejestracja: 26 lip (pn) 2010, 02:00:00

Post autor: DorotaS » 22 lut (pt) 2013, 13:11:46

Doroto, czy istnieje jeszcze zatem szansa na kolejne przesunięcie pierwszego terminu składania prac?
Powiem tak, obecna sytuacja wymusza niejako na nas przesuniecie ogłoszonego terminu. Nie chcielibyśmy jednak, żebyście w związku z tym pisali swoje licencjaty w nieskończoność. Wolelibyśmy, abyście swoje prace do 24/02 mieli już gotowe (prawie gotowe) i gdy tylko zostaną Wam nadane nowe nr albumów byli w stanie je od razu wydrukować, oprawić i złożyć.

Raphael
Nowy(a)
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru (sob) 2007, 01:00:00

Post autor: Raphael » 22 lut (pt) 2013, 13:20:55

Panie Sławku!

Chyba zostałem źle zrozumiany, dlatego wyjaśnię dokładniej swoje wcześniejsze wątpliwości.

Pisząc o dezorientacji, miałem na myśli siebie - jestem zdezorientowany, ponieważ nie mam pełnych informacji odnośnie sytuacji w której obecnie się znajduję. "Posądzanie szkoły o dezinformację" - to nadinterpretacja i nie to miałem na myśli. Opóźnienia z jasnym określeniem decyzji w sprawie studiów międzykierunkowych są i nie sposób temu zaprzeczyć, ale ja nie mam osobiście do nikogo pretensji, ponieważ wiem, że jest to sytuacja nowa i dotąd niepraktykowana. Jednak przypominam, że 3 lutego br. napisał Pan:

"Rzecz do ustalenia: opłata za przeniesienie terminu lub II termin obrony pracy licencjackiej lub zdawanie egzaminu licencjackiego."


Jest to dla mnie niezwykle ważna informacja, ponieważ potrzebuję zachować status studenta do czerwca i nie mogę złożyć pracy dyplomowej w pierwszym terminie.
Pisząc w ten sposób, dał mi Pan do zrozumienia że (niemal) pewne jest, że przepisując się na studia w WSKPiSM będzie możliwość obrony pracy licencjackiej w II terminie (czerwiec).
I stąd moje pytania, ponieważ minęły niemalże 3 tygodnie od zamieszczenia tego postu bez dalszych informacji.
A to dlatego, że bardzo zależy mi na przepisaniu się na studia międzykierunkowe i uzyskaniu licencjatu na kierunku Dziennikarstwo, a nie na specjalizacji.
Martwi mnie jedynie to, że w niedzielę (24.02.2013) mija termin złożenia prac w sekretariacie. A dodatkowo już nie martwi, a przeraża mnie to, co napisał Pan dziś przed południem:

"Stąd czas potrzebny na odpowiedzi na zadawane przez niektórych (czy też może jedną osobę?) pytania. (Pierwsza odpowiedź, którą w tej kwestii uzyskałem brzmiała: ukończenie studiów międzykierunkowych w innym terminie niż wyznaczony, w ogóle nie jest możliwe.)"


Czy oznacza to, że jeżeli nie złożę pracy dyplomowej do niedzieli, to mogę zapomnieć o WSKPiSM?

Może napiszę w ten sposób, by wszystko było jasne:

1. Czy 24.02.2013 jest jedynym i ostatecznym terminem złożenia pracy licencjackiej, by ukończyć studia w WSKPiSM na kierunku Dziennikarstwo?
2. Czy istnieje szansa, że zostanie ogłoszony II termin obrony pracy dyplomowej w WSKPiSM?
3. Jeżeli odpowiedź na powyższe dwa pytania brzmi "nie", to czy istnieje jeszcze zatem na chwilę obecną możliwość zgłoszenia się do obrony w formie egzaminu licencjackiego?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Odpowiedzi na 3 pytania

Post autor: s_wojtkowski » 22 lut (pt) 2013, 13:49:46

Raphael pisze:1. Czy 24.02.2013 jest jedynym i ostatecznym terminem złożenia pracy licencjackiej, by ukończyć studia w WSKPiSM na kierunku Dziennikarstwo?
2. Czy istnieje szansa, że zostanie ogłoszony II termin obrony pracy dyplomowej w WSKPiSM?
3. Jeżeli odpowiedź na powyższe dwa pytania brzmi "nie", to czy istnieje jeszcze zatem na chwilę obecną możliwość zgłoszenia się do obrony w formie egzaminu licencjackiego?
1. nie, w tym terminie wręcz nie można składać prac, bo nie macie jeszcze numerów albumów; 2. tak, wszystko na to wskazuje, że będzie II termin (maj/czerwiec 2013) i będzie można do tego czasu zachować status studenta; 3. nie, w ID WSR/WSTH, czyli bez podjęcia studiów międzykierunkowych, nie można składać egzaminu licencjackiego, trzeba koniecznie napisać pracę licencjacką i ją obronić.

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Zaproszenie na spotkanie

Post autor: s_wojtkowski » 27 lut (śr) 2013, 15:45:31

Spotkanie w sprawie studiów międzykierunkowych dla wszystkich zainteresowanych studentów ID WSR/WSTH odbędzie się w czwartek, 28/02/2013 o godz. 19:00 w siedzibie WSR.

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 28 lut (czw) 2013, 10:44:01

a mozna bedzie prosic o jakies streszczenie spotkania? Bo niestety w tygodniu ciezko z czasem.

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Odkrywanie kart wieczorem

Post autor: s_wojtkowski » 28 lut (czw) 2013, 11:45:14

maland pisze:a mozna bedzie prosic o jakies streszczenie spotkania? Bo niestety w tygodniu ciezko z czasem.
Wyłącznie telefoniczne. Chyba, że masz na myśli suche zestawienie najważniejszych ustaleń - wówczas nie ma problemu, znajdą się w tym topiku. W każdym razie dziś wieczorem zamierzam odkryć wszystkie karty, w tym także "dwójki".

descentes
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 232
Rejestracja: 02 sty (pt) 2009, 01:00:00

Post autor: descentes » 28 lut (czw) 2013, 13:52:41

Mamy się bać?

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

No means no

Post autor: s_wojtkowski » 28 lut (czw) 2013, 16:48:45

descentes pisze:Mamy się bać?
Nie!

descentes
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 232
Rejestracja: 02 sty (pt) 2009, 01:00:00

Post autor: descentes » 01 mar (pt) 2013, 12:15:04

Kim był przedstawiciel WWSH? Bo właściwie to się nie przedstawił..

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 01 mar (pt) 2013, 22:40:56

i czekamy na skrot spotkania

descentes
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 232
Rejestracja: 02 sty (pt) 2009, 01:00:00

Post autor: descentes » 03 mar (ndz) 2013, 13:18:58

Czy mamy dostęp do taryfikatora opłat za studia?

Zablokowany