ARCHIWUM: sesje egzaminacyjne 2009-2011

Informacje dla Studentów w WSR.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

Zablokowany
Kawka03
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 520
Rejestracja: 28 lip (sob) 2007, 02:00:00

Post autor: Kawka03 » 17 maja (pn) 2010, 12:56:57

Wiciu pisze:może Kawka powie bo ona ogarnięta
W grupie B wykładowca przekazał nam tylko takie wytyczne

Tematyka: : Tradycja a nowoczesność języka (3.500 - 4.000 znaków, interlinia minimum 1,5, druk jednostronny) praca oddana wykładowcy do sprawdzenia, a podczas zaliczenia (indywidualne rozmowy nt. tej pracy) należy mieć własną wersję wydrukowaną.

+ zaległy tekst na maila kawka03@tlen.pl: Artykuł, w którym zastosowane będą elementy uwiarygadniające całą historię.

W temacie wpisać:

"RETORYKA - imie nazwisko"

(maile bez takiego tematu nie beda brane pod uwagę!)

[ Wątek na forum: http://wsr.pl/ftopict-7811.html ]

Ta dodatkowa praca była w grupie B, grupa A musi sie dowiedzieć czy tez ma to robić a jeśli tak to komu wysyłaać (do mnie tylko grupa B)

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12145
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Zasady i harmonogram zaliczenia zajęć z Retoryki

Post autor: s_wojtkowski » 19 maja (śr) 2010, 11:27:17

Zasady i harmonogram zaliczenia zajęć z Retoryki

Przekazuję niniejszym naszej studenckiej braci treść maila, którego otrzymałem dziś od red. Jacka Wegnera:

Zaliczenie przedmiotu
Retoryka i kultura języka dziennikarskiego


23 maja 2010 (bez możliwości zmiany terminu) - oddanie pracy pt. "Tradycja a nowoczesność" w objętości 3,5- do 4 tys. znaków; ocena wykładowcy w skali od 2 (niedostateczny) do 5 (bardzo dobry).

Temat był sformułowany i omówiony na zajęciach w dniu 9 maja 2010. Koncepcja i forma niesugerowane, aczkolwiek preferowane jest podjęcie zagadnienia w aspekcie zjawisk językowych.

6 czerwca 2010 - indywidualna rozmowa z wykładowcą, który:
- omawia dysertację (uzasadnią swą opinię) i wskazuje wartości bądź ewentualne mankamenty,
- zadaje dwa pytania lub więcej, w zależności od oceny pracy: im wyższa, tym pytań mniej, z kultury języka i znajomości figur retorycznych stosowanych w wypowiedziach pisarskich, przede wszystkim w dziennikarstwie (podstawa: lektura obowiązkowa - Walery Pisarek, "Nowa retoryka dziennikarska", Kraków 2002 lub wydania nowsze),
- wpisuje sumaryczną ocenę (z pracy i odpowiedzi) do indeksu.

13 czerwca 2010 - jak wyżej dla studentów, których praca nie została pozytywnie oceniona albo 6 czerwca nie udzielili właściwych odpowiedzi.

Wiciu
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 3513
Rejestracja: 05 lis (śr) 2003, 01:00:00

Post autor: Wiciu » 19 maja (śr) 2010, 11:50:01

ale szit

Artur0
Ekspert
Ekspert
Posty: 1136
Rejestracja: 21 lis (śr) 2007, 01:00:00

Post autor: Artur0 » 19 maja (śr) 2010, 18:30:35

http://www.youtube.com/watch?v=RMYM-l8BkIQ

Google Wave się otworzył już na wszystkich, więc zaproszenie nie jest potrzebne. Jeśli ktoś chce się dołączyć, to zapraszam. Wystarczy wysłać mi info o loginie na silencer22@gmail.com i dodaję do sesyjnej fali. :)

Artur0
Ekspert
Ekspert
Posty: 1136
Rejestracja: 21 lis (śr) 2007, 01:00:00

Post autor: Artur0 » 19 maja (śr) 2010, 18:31:34


megejra
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 603
Rejestracja: 24 sie (pt) 2007, 02:00:00

Post autor: megejra » 20 maja (czw) 2010, 20:32:01

Druga część zaliczenia z Biblistyki ST i NT:
Szanowni Państwo!
Najmocniej przepraszam, że zwlekałem z wysłaniem materiału. Musiałem jeszcze raz zweryfikować treść książki, którą chciałem Wam zaproponować.
Odnoszę wrażenie, że jest ona zbyt trudna i bez szerszej podbudowy z zakresu biblistyki nie spełni swojej funkcji. A dla Państwa będzie męką przebrnąć przez jej treść.
Dlatego też mam do zaproponowania nieco prostszą literaturę przedmiotu:
Źródła:
1. Kazanie na Górze (Mt 5,1 - 7,29) - mowa programowa Jezusa,
2. Hymn o Logosie (J 1,1-18) - prolog Ewangelii św. Jana,
3. List do Galacjan.
Artykuły do przeczytania w załączniku.
Proszę najpierw zapoznać się z tekstami źródłowymi, a następnie poczytać artykuły tematyczne.
W oparciu o te fragmenty NT oraz załączone artykuły będziemy prowadzić dyskusje na egzaminie.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury.
Adam Grześkowiak
zatem, logować się i ściągać pliki :wink:

Martusia B
Ekspert
Ekspert
Posty: 1312
Rejestracja: 06 lip (pt) 2007, 02:00:00

Post autor: Martusia B » 21 maja (pt) 2010, 00:26:30

dooo cholery!!!!!!!!!!!!
wszyscy piszą mi co innego!!! zgubiłam się totalnie! niech ktoś ogarnięty napisze mi dokładnie co na jaki przedmiot trzeba.



- Metodyka pisania pracy licencjackiej
- ?
- Biblistyka ST i NT
- ?
- Redagowanie tekstów dziennikarskich
- ?
- Historia chrześcijaństwa
- ?
- Retoryka i kultura języka
- ?
- Religiologia
- ?


proszę, napiszcie jakie mają być zaliczenia.. ale nie po jednym rzedmiocie każdy, tylko zbiorowo.. żeby to po ludzku wyglądało, bo latanie po milionach stron jednego tematu i czytanie miliona postow już mnie wkurza..

Martha
Ekspert
Ekspert
Posty: 1880
Rejestracja: 17 lut (pt) 2006, 01:00:00

Post autor: Martha » 21 maja (pt) 2010, 13:19:13

Czy prace z retoryki 'tradycja a nowoczesnosc' mamy wydrukowac i przyniesc na zajecia czy mamy je gdzies wyslac ??

Tekla
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 244
Rejestracja: 04 wrz (wt) 2007, 02:00:00

Post autor: Tekla » 21 maja (pt) 2010, 13:21:28

przynieść

Tekla
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 244
Rejestracja: 04 wrz (wt) 2007, 02:00:00

Post autor: Tekla » 21 maja (pt) 2010, 13:29:32

Biblistyka - praca pisemna ze ST na wybrany temat (lista tematów na mailu ID) przesłana najpóźniej do 6.czerw. + egzamin ustny z NT 6.czerw. (wskazówki i lektury także na mailu)

H. Chrześcijaństwa - prezentacja multimedialna do 9.maja, byliśmy przypisani do tematów (lista na mailu)

Retoryka - duża praca pisemna w tematyce "Tradycja a nowoczesność języka" (3.5 - 4 tyś znaków) do 23.czerw. + egzamin ustny z tej pracy 6.czerw. [+ mała praca pisemna, o której mowa tu: http://wsr.pl/ftopict-7811.html do 22.maja]

Religiologia - egzamin ustny

anna_maria
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru (sob) 2007, 01:00:00

Post autor: anna_maria » 21 maja (pt) 2010, 14:08:31

Martusia B pisze:dooo cholery!!!!!!!!!!!!
wszyscy piszą mi co innego!!! zgubiłam się totalnie! niech ktoś ogarnięty napisze mi dokładnie co na jaki przedmiot trzeba.



- Metodyka pisania pracy licencjackiej
- ?
- Biblistyka ST i NT
- ?
- Redagowanie tekstów dziennikarskich
- ?
- Historia chrześcijaństwa
- ?
- Retoryka i kultura języka
- ?
- Religiologia
- ?


proszę, napiszcie jakie mają być zaliczenia.. ale nie po jednym rzedmiocie każdy, tylko zbiorowo.. żeby to po ludzku wyglądało, bo latanie po milionach stron jednego tematu i czytanie miliona postow już mnie wkurza..
- Metodyka pisania pracy licencjackiej
- żeby zyskac zaliczenie, musisz się skontaktowac ze swoim promotorem i uzgodnić z nim temat pracy i mniej wiecej spis tresci i bibliografie!

- Biblistyka ST i NT
-ST:
do 6 czerwca
Treść maila od wykładowcy:
„Tak jak wspominałem, zaliczenie przedmiotu będzie obejmowało dwa kręgi tematyczne, biblistykę ST i NT, z których to, ze względu na różnice w materiale i teologii będą dwa zaliczenia i jedna ocena końcowa.
Na zaliczenie ST proponuję następujące tematy:
1. Współczesne metody stosowane w egzegezie Starego Testamentu
2. Teologia Psałterza
3. Elementy teologii naturalnej w Księdze Psalmów
4. Funkcja i znaczenie sędziów w okresie przedmonarchicznym
5. Przyczyny rozpadu Izraela w 931 r. p.n.e.
6. Przewodnie intencje teologiczne Księgi Zachariasza i Księgi Aggeusza
7. Interpretacja teologiczna Księgi Daniela 2,1-49
8. Charakterystyka zbioru 12 proroków mniejszych
Proszę wybrać sobie jeden z powyższych tematów i przygotować pracę na 5 stron A4 (czcionka 12; interlinia 1,5).”

- NT:
6 czerwca
Treść maila od wykładowcy:
„(…) mam do zaproponowania nieco prostszą literaturę przedmiotu:
Źródła:
1. Kazanie na Górze (Mt 5,1 - 7,29) - mowa programowa Jezusa,
2. Hymn o Logosie (J 1,1-18) - prolog Ewangelii św. Jana,
3. List do Galacjan.
Artykuły do przeczytania w załączniku."( czyli musisz zajrzec na poczte)”
Musisz to przeczytać bo to będzie podstawa do egzaminu ustnego

- Redagowanie tekstów dziennikarskich
- do 27 maja wysłać prace (na mail: warsztaty_wsr@gazeta.pl)
Artrykuł na dowolny temat, np. zjawisko albo sylwetka postaci.
Na 4 tys. Znaków
Musi zawierać:
- tytuł (chwytliwy, treściwy itd.)
- lead – skrocony opis oraz intrygujące wprowadzenia + np. myśl przewodnia

- Historia chrześcijaństwa
- trzeba było wysłac do 9 maja na maila prezentacje, które zostały nam przypisane, wiec musisz się dowiedzieć czy możesz to jeszcze wysłać

- Retoryka i kultura języka
Do 23 maja musisz oddać prace – „Tradycja a nowoczesność” – od 3,5 do 4,0 tys. Znaków; odstępy 1,5
- rola języka w nowoczesności i refleksja nad językiem
- musisz wymyśleć wlasny tytuł
- musi być lead
- dobrze by było jak bys uzywała dużo synonimów
- dostaliśmy tez artykuł „ Modowe ubranie języka”, które zostało zasugerowane do przeczytania przed napisaniem pracy

Oprocz tego 6 czerwca 2010 będzie indywidualna rozmowa o pracy
„(…)- zadaje dwa pytania lub więcej, w zależności od oceny pracy: im wyższa, tym pytań mniej, z kultury języka i znajomości figur retorycznych stosowanych w wypowiedziach pisarskich, przede wszystkim w dziennikarstwie (podstawa: lektura obowiązkowa - Walery Pisarek, "Nowa retoryka dziennikarska", Kraków 2002 lub wydania nowsze),(…)”

- Religiologia
- egzamin ustny z hinduizmu i buddyzmu


Wydaję mi się, że nic nie pomyliłam.

anna_maria
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru (sob) 2007, 01:00:00

Post autor: anna_maria » 21 maja (pt) 2010, 14:11:42

Zapomniałam!

na RETORYKĘ musisz jeszcze wysłać do 22 maja do Magdy T. (Kawka03) :) dodatkową prace. Więcej informacji tutaj:
http://szkolareklamy.pl/ftopicp-155390-.html#155390

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12145
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Seminarium a metodyka

Post autor: s_wojtkowski » 21 maja (pt) 2010, 15:26:53

anna_maria pisze:- Metodyka pisania pracy licencjackiej
- żeby zyskac zaliczenie, musisz się skontaktowac ze swoim promotorem i uzgodnić z nim temat pracy i mniej wiecej spis tresci i bibliografie!
Małe sprostowanie. To, co napisałaś powyżej, to wymogi zaliczenia Seminarium licencjackiego (które jest na zal. i które każdemu studentowi wpisuje jego promotor). Natomiast zaliczenie Metodyki to pisemny sprawdzian z zasad pisania pracy licencjackiej i wymogów w stosunku do tych prac obowiązujących u nas w Instytucie. To zaliczenie jest na stopień i wpisuje je do indeksów wszystkim studentom Sławek Wojtkowski.
Warto też jeszcze pamiętać o zaliczeniu z przedmiotu Formy i gatunki dziennikarskie II (felieton, wywiad, reportaż). Warunki zaliczenia są opublikowane w topiku poświęconym zjazdom praktycznym.
Trzeba też jeszcze mieć stopień i wpis do indeksu z Dziennikarstwa TV oraz angielskiego i informatyki.

megejra
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 603
Rejestracja: 24 sie (pt) 2007, 02:00:00

Post autor: megejra » 21 maja (pt) 2010, 17:32:13

odnośnie egzaminu z metodyki i samego przedmiotu:

już samo istnienie takiego przedmiotu jest trochę absurdalne, śmieszne, a co dopiero robienie z niego egzaminu ;/ (nie chodzi mi o jego trudność zaliczenia - bo nie ma takowego, ani o twierdzenie typu "że znowu nauki/materiału na sesję" - bo również to tu nie występuje)

rozumiem, że niektórzy mogą nie wiedzieć jak tego typu, obszerniejsze prace się pisze - ale to czy powód robienie było zjazdów "regularnych" na cały semestr z tego?
Już po fakcie, nie robię z tego wielkiego problemu, bo jako, że mamy/mieliśmy na pierwszej godzinie ten przedmiot to dla mnie nawet na rękę bywało, bo była okazja do wyspania się :D

Ale za każdym razem jak tam jestem to jakbym cofała się do zerówki...
Ubaw po pachy... :lol:

Chyba każdy widział jak wygląda praca licencjacka, magisterska. Wystarczyło podać tylko wymogi, założenia.

Z ciekawości, czy taki przedmiot występuje na innych uczelniach?

anna_maria
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru (sob) 2007, 01:00:00

Re: Seminarium a metodyka

Post autor: anna_maria » 21 maja (pt) 2010, 18:52:24

wojtkowski pisze:
anna_maria pisze:- Metodyka pisania pracy licencjackiej
- żeby zyskac zaliczenie, musisz się skontaktowac ze swoim promotorem i uzgodnić z nim temat pracy i mniej wiecej spis tresci i bibliografie!
Małe sprostowanie. To, co napisałaś powyżej, to wymogi zaliczenia Seminarium licencjackiego (które jest na zal. i które każdemu studentowi wpisuje jego promotor). Natomiast zaliczenie Metodyki to pisemny sprawdzian z zasad pisania pracy licencjackiej i wymogów w stosunku do tych prac obowiązujących u nas w Instytucie. To zaliczenie jest na stopień i wpisuje je do indeksów wszystkim studentom Sławek Wojtkowski.
To akurat o tym nie wiedziałam a byłam na każdych zajęciach.
Warto też jeszcze pamiętać o zaliczeniu z przedmiotu Formy i gatunki dziennikarskie II (felieton, wywiad, reportaż). Warunki zaliczenia są opublikowane w topiku poświęconym zjazdom praktycznym.
Trzeba też jeszcze mieć stopień i wpis do indeksu z Dziennikarstwa TV oraz angielskiego i informatyki.
tego nie pisałam bo o to nie bylo zapytania :)

Zablokowany